Po voľbe nového generálneho aj špeciálneho prokurátora došlo k nečakaným zmenám. Na svojich pozíciách prokurátorov skončili známe mená dvoch mužov. Presné dôvody ich odchodu nateraz nie sú celkom jasné.

Najprv odišla krajská prokurátorka Soňa Juríčková, ktorú pred časom vyfotili na víne s Robertom Ficom a ktorá dozorovala kauzu uneseného Vietnamca. Najnovšie však odišiel aj syn bývalého generálneho prokurátora Juraj Čižnár. Nedávno sa pritom prevalilo, že býva v River Parku, rovnako ako Ficova priateľka a čakateľka na prokuratúre Szalayová, no nájom nepriznal v majetkovom priznaní. Čižnár mladší tiež vlastní drahý Mercedes a hodinky v hodnote 8-tisíc eur, pričom na auto mu mala prispieť stará mama z predaja nehnuteľnosti.

Okrem mladšieho Čižnára odchádza z Okresnej prokuratúry Bratislava II aj šéf Svetozár Chabada. Chabada je Ficov švagor, ktorý si v roku 2008 zobral za manželku jeho sestru Luciu. DenníkN má informácie, že Chabadu mal odvolať z funkcie generálny prokurátor Žilinka, no dôvody nie sú známe. Prokuratúra ešte pred jeho príchodom prisľúbila, že majetok mladého Čižnára aj Szalayovej preverí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: RTVS, YT/DenníkN