Policajný prezident Peter Kovařík vracia úder a kritiku vysokopostavených politikov z opozície o spôsobe vyšetrovania a postupoch ich práce jednoznačne vyvracia. Fico okrem toho ukázal prstom aj na prezidentku Zuzanu Čaputovú a obvinenia padli aj na Romana Mikulca. 

Peter Kovařík sa bráni proti obvineniam, ktoré zazneli z úst opozičného poslanca a predsedu strany SMER-SD. Policajný prezident Ficove závažné obvinenia popiera: „Dehonestujú prácu policajtov a polície ako takej. Polícia plní všetky úlohy, ktoré jej vyplývajú zo zákona. NAKA si plní povinnosti uložené zákonom a vnútornými predpismi. Len v rokoch 2020 a 2021 boli zrealizované desiatky akcií a počas nich obvinených viac ako sto osôb,“ reaguje policajný prezident.

V týchto obvineniach ide o najzávažnejšie trestné činy, z ktorých sú obvinené osoby z prostredia justície aj spravodlivosti, prokuratúry, polície a podnikateľského prostredia, bez ohľadu na politickú príslušnosť: „Tieto osoby zastávali vysoké funkcie v štátnych orgánoch, ktorých úlohou bolo garantovať funkčnosť štátneho mechanizmu. O tom, či sa svojim povinnostiam spreneverili, budú rozhodovať nezávislé súdy,“ hovorí Kovařík.

„Všetci si uvedomujeme, že by sme išli sami proti sebe, keby sme pracovali takým spôsobom, ako nám pripisujú niektorí politici. Odmietame sa zapájať do politických bojov. To, čo potrebujeme, je priestor na prácu.“ Policajný prezident okrem toho označuje za kontraproduktívne, keď tí, čo nepoznajú reálny stav, osočujú vyšetrovateľov a hodnotia ich prácu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky | Foto: YT/Pravda, Braňo Závodský Naživo