Počas tohto týždňa podal demisiu Richard Sulík, no pridala sa aj Mária Kolíková a podľa najnovších informácii aj Branislav Gröhling. Koaličná kríza však stále nie je zažehnaná, a dokonca znefunkčnila i parlament, ktorý zasadne až budúci týždeň. K odstúpeniu Igora Matoviča vyzvala pred niekoľkými hodinami aj samotná prezidentka.

Zuzana Čaputová aj na svojom profile otvorene uviedla, že premiér demisiou umožní ukončenie krízy: „Preto dnes aj verejne hovorím, čo som pánovi premiérovi pred týždňom v paláci povedala medzi štyrmi očami – je nevyhnutné, aby premiér svojou demisiou umožnil uzavretie dohody koaličných partnerov na rekonštrukcii vlády,“ napísala hlava štátu.

Po jej slovách sa ale počas stredajšej tlačovej besedy ozval minister Jaroslav Naď (OĽaNO), ktorý poslal prezidentke tvrdý odkaz. „Jasne sme povedali, že premiér je pripravený odstúpiť, takže včerajšie vyhlásenie nám prišlo ako vykopávanie otvorených dverí,“ kritizuje politik. Naď je tak presvedčený, že ide o zbytočné prilievanie oleja do ohňa a verí, že súčasná vláda sa udrží či už v troj- alebo štvorkoalícii. Dočasné odstupovanie ministrov, ktorí sú následne ochotní sa vrátiť do vlády, považuje len za teátro.

Ešte tvrdší voči prezidentke bol poslanec OĽaNO Karol Kučera, ktorý naznačil, že Zuzana Čaputová môže takto len lobovať za stranu PS. „Čo vlastne celý rok robila pani PREZIDENTKA? Mne z toho vychádza, že zatiaľ len spočiatku takú veľmi nenápadnú, ale neskôr už veľmi čitateľnú opozíciu. Vieme všetci veľmi dobre, odkiaľ vietor fúka, ale PS..sst. Naozaj si nepamätám, že by pani PREZIDENTKA pochválila hocijaké nepopulárne rozhodnutie vlády. A v čase pandémie ich bolo treba spraviť veľa. Z môjho pohľadu ide len za seba, za svojimi jasnými cieľmi hneď od začiatku,“ dodal poslanec, ktorý dokonca odporučil prezidentke pozrieť sa do zrkadla.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia, FB/Karol Kucera  │ Foto: FB/Zuzana Čaputová