Na politickej pôde sa schyľuje k ďalšiemu koaličnému konfliktu. Tentokrát však nejde o rozpory Matoviča a Sulíka, ktoré sa od istého času stali obohranou pesničkou, ale napätie narastá medzi stranami Sme rodina a Za ľudí.

Koalícia sa už pár týždňov zaoberá podmienkami kolúznej väzby, ktorá je na Slovensku platná už od roku 2006. Problémy však vyplávali na povrch až po 15 rokoch, pričom sa táto téma začala ešte viac rozoberať po smrti policajného generála Milana Lučanského. Ministerka spravodlivosti pripustila, že je nutné zmierniť podmienky kolúznej väzby a sama prišla s návrhom na zmenu zákona.

V tej chvíli bola medzi koaličnými poslancami zhoda, no všetko sa zrejme zmenilo zadržaním exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského, ktorý je bratom jedného z členov strany Sme rodina. Zrazu sa na stole objavil aj návrh od spomínanej strany. Dva rozdielne návrhy tak spôsobili pri rokovaniach výrazné napätie. Boris Kollár je dokonca ochotný ísť do novej vládnej krízy.

Bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský je v kolúznej väzbe od marca tohto roku

K posledným udalostiam sa vyjadril aj Robert Fico, podľa ktorého sa schôdza Národnej rady presunula práve kvôli konfliktu o novelizácií trestného poriadku vo veci kolúznej väzby. ,,Konflikt sa preniesol predovšetkým medzi strany Za ľudí a Sme rodina a myslím, že dnes už mnohí predstavitelia koalície ľutujú, že nepristúpili k odvolaniu pani Kolíkovej z funkcie ministerky spravodlivosti,“ vyhlásil na tlačovej konferencií.

Predseda strany Smer-SD následne vysvetlil, prečo by mala šéfka rezortu spravodlivosti skončiť. ,,…pretože je drzejšia a drzejšia, dokonca poviem, že je drzejšia ako opica. To, čo si dovoľuje tento človek, je absolútne mimo akejkoľvek politickej reality,“ uviedol, pričom je presvedčený, že konflikty sú v genetickej výbave súčasnej vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/POSTOJ TV, HNtelevízia, FB/Smer-SD, Za ľudí