Generálny prokurátor Maroš Žilinka čelí obrovskej kritike po rozhodnutí prokuratúry zrušiť obvinenia voči Vladimírovi Pčolinskému a ďalším na základe paragrafu 363. Na tlačovej besede, na ktorú nevpustil vybraných novinárov, však uviedol, že čelí aj zastrašovaniu.

Žilinka sa ocitol po rozhodnutí Generálnej prokuratúry zrušiť obvinenia Pčolinskému na základe paragrafu 363 pod paľbou veľkej kritiky zo strany politikov aj organizácií či špeciálnej prokuratúry. Verejnosť pobúril aj na poslednej tlačovej besede, kedy dovnútra nevpustil niektorých novinárov. Ich šéfredaktori následne poslali otvorený list a takéto konanie odsúdili aj viacerí politici vrátane OĽaNO.

Pčolinský však napriek tomuto rozhodnutiu nemusí mať vyhraté a skúsený exvyšetrovateľ prezradil, ako sa môže predsa len postaviť pred súd. Žilinka sa na štvrtkovej tlačovke obul do politikov a ostré slová venoval aj prezidentke SR. Odmieta vyjadrenia o tom, že by Pčolinskému zrušenie obvinenia vybavoval a podotkol, že sa nebude „podriaďovať víziám kvázispravodlivosti a nenechá sa tlačiť do žiadnych rozhodnutí“.

Taktiež zdôraznil, že sa nenechá zastrašovať a ozrejmil, čo si našiel pred svojím domom: „Nenechám sa zastrašovať ani takým spôsobom, že mi rozsypávajú pred rodinným domom klince s cieľom zastrašiť mňa aj moju rodinu. Ja som už toto zažil a som pomerne odolný voči takýmto tlakom.” Aj keď tvrdí, že paragraf bol použitý primerane, špeciálna prokuratúra mala vypracovať analýzu, v ktorej podrobne opisuje nejasnosti v rozhodnutí Generálnej prokuratúry.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/TASRTV