Matovič sa vyjadril k smrti Lučanského: Žiadosť o stretnutie kvôli …

Dátum:

29. decembra zasiahla celé Slovensko správa o pokuse o samovraždu Milana Lučanského, ktorý pred pár hodinami svoj boj o život prehral. Kým chvíľu po nešťastí bol vo vážnom stave umiestnený na ARE, Denisa Saková ako prvá informovala verejnosť o jeho úmrtí.

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský bol v uplynulom období uväznený potom, čo bol obvinený z korupcie. Po vianočných sviatkoch sa pokúsil o samovraždu tesne po bežnej kontrole pracovníkmi zariadenia, keď sa mal obesiť na teplákovej vetrovke. Na rannom brífingu sa k celej záležitosti vyjadrila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková spoločne s Generálnym riaditeľom Zboru väzenskej a justičnej stráže Ivanom Milanom, ktorý následne odstúpil z funkcie, čo ocenil aj Matovič.

Po rôznych dohadoch a ostrých vyjadreniach zo strany Hlas či Roberta Fica, poskytol k celej záležitosti svoje stanovisko i premiér Igor Matovič. Prostredníctvom sociálnej siete najskôr vyjadril úprimnú sústrať pozostalým, pričom uviedol, že nedokáže posúdiť skutky, z ktorých bol zosnulý obvinený. „Čo však posúdiť viem, je to, že bol výraznou zmenou k lepšiemu voči policajnému prezidentovi Gašparovi priamo spriahnutému s nitrianskou mafiou a mal som k nemu kvôli tomu rešpekt,“ prezradil otvorene.

Matovič však neváhal a s voličmi sa podelil aj o súkromnejšie informácie. „V správach, ktoré mám s ním v telefóne, som ho nabádal, nech ide po krku každému bez rozdielu … “a čo sa týka našich – len v pohode do nich hlava nehlava, nikto mi za to nestojí, aby som ich kryl – ani vám.” V inej správe som ho požiadal o stretko, lebo ma zaujímal pohľad z druhej strany na chystanú policajnú reformu,“ odkryl komunikáciu s Lučanským. Ako tiež uviedol, jeho obvinenie a následná väzba ho zaskočili, avšak plne ostal dôverovať vyšetrovateľom a súdu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M.

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...