Nočná tlačovka Hlasu: 5 000 sviečok a ODKAZ Igorovi Matovičovi!

Dátum:

Strana Hlas je aktuálne veľmi činná a tlačové besedy sú na dennom poriadku. Erik Tomáš a Matúš Šutaj Eštok zvolali tu poslednú na extrémne nočnú hodinu a s novinármi sa stretli pre Úradom vlády v piatok o 1:30 nadránom s 5 000 zapálenými sviečkami.

Tie majú podľa Tomáša symbolizovať Matovičovo gesto spred roka: „Dámi a páni, takmer pred rokom prišiel Igor Matovič na toto námestie pred Úrad vlády zapáliť 5 000 sviečok. Chcel nimi pripomenúť 5 000 tzv. odvrátiteľných úmrtí. Matovič, ako obyčajne, klamal, pretože touto akciou chcel navodiť dojem, že za tieto úmrtia je zodpovedná vláda,“ uviedol.

Tomáš je zároveň presvedčený, že kvôli chybám vlády umierajú tisíce ľudí: „Zodpovednosť za tieto obete na seba zobral predseda vlády. Pri takomto fatálnom zlyhaní by normálna vláda podala demisiu. My sme došli na toto námestie zapáliť sviečky v tvare 5 000, pretože počet úmrtí dnes, bohužiaľ, presiahne 5 000, a opakujem, mnoho týchto úmrtí sa dalo odvrátiť,“ prízvukuje. Peter Pellegrini pritom práve kvôli týmto slovám premiéra rozšíril svoje trestné oznámenie, keďže výrok považuje za priznanie.

Samotný Pellegrini ale na začiatku pandémie zaviedol rovnaké opatrenia, v lete vyzýval vládu na zrušenie núdzového stavu a zmiernenie opatrení, hoci odborníci varovali, že taký krok môže skončiť katastrofou. Po zbieraní podpisov v davoch ľudí napokon na jeseň začal tvrdiť, že nevie, či sa dá zaočkovať, ako aj svojich rodičov a kvôli očkovacej kampani urazil aj Kamilu Magálovú, otca Mareka Hamšíka a ďalších, ktorí sa do akcie zapojili bez nároku na honorár. Počas lockdownu načapali šéfa Hlasu v inak zatvorenom luxusnom salóne na obleky a najnovšie strana Hlas čelí kritike kvôli NAKA akcií vo firme Petra Žigu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj Foto: FB/HLAS – sociálna demokracia

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...